Genealógia Mogyoród lakosságáról
Az Alapítvány jellemzéséből, tevékenységi köréből kitűnt már, hogy nem csak falufejlesztésre szán időt, pénzt, támogatást, hanem pártolja az arra érdemes kulturális, hagyományőrző megmozdulásokat is.
Az Alapítvány jellemzéséből, tevékenységi köréből kitűnt már, hogy nem csak falufejlesztésre szán időt, pénzt, támogatást, hanem pártolja az arra érdemes kulturális, hagyományőrző megmozdulásokat is.
Mogyoród szépsége minden falubeli érdeke. Nem mindegy, milyen környezetben élnek, élünk, mit mondanak az ide érkező ismerősök, vendégek, illetve hogyan vélekednek a turisták.
A 2006-os év végén új ötlettel állt elő az Alapítvány: kapjon térítésmentesen zászlótartó-rudat minden évben 5 falubeli lakos, akik ezzel vállalják, hogy ingatlanukon jól látható helyen felállítják azt és március 15-től október 30-ig folyamatosan felvonva tartják magyar zászlójukat.
Hasonló nagyságú és költségvetésű (közterület-) fejlesztésre irányuló munka még nem folyt Mogyoródon, mint a Pipa Csárda előtti terület és környékének rendezése a Dózsa György út – Fóti út – Gödöllői út találkozásánál.
A mogyoródi temetőt nemcsak a mogyoródiak ismerik, hanem látásból mindenki, aki az M3-as autópályán közlekedni szokott.
A mogyoródi református temetőnek sok évtizeden át nem volt kapuja, nem volt kiépített bejárata, ezért az Alapítvány elhatározta egy székelykapu elkészíttetését a temető bejáratához.
Az Alfa – Omega emlékmű gondolata az Alapítvány egyik tagjának fejében született meg, aki reformátusként egyébként is szívén viseli a temető sorsát.
Az Alapítvány megalakulását követően fontos feladatának tekintette a Somlyó-hegyi kilátótorony újjáépítésének megtervezését és kivitelezését annak a faszerkezetű kilátónak a helyén, amelynek emlékét már csak megsárgult fotók őrizték, mivel évtizedekkel ezelőtt leégett.
Szent László személye fontos szerepet játszik a falu életében. Az 1074. évi mogyoródi csata kapcsán nemcsak tisztelet övezi őt, hanem egyúttal a település alapítójának is tekintik a Szent Királyt.